Muhuklubi - Zaz965 Tere Külaline!  Registreeri  v6i  Logi sisse    

 

     Juun 28, 2022 - 01:00 PM

 

 

 

Toeta Muhuklubi läbi PayPal'i

Kliki

Peamenüü
· Avaleht
· Minu konto
· Liitumistaotlus
· Parool ununenud?
· Muhuklubi kontaktid

Moodulid
· Kasutajad
· Foorum
· Fotogalerii (vana)
· Fotogalerii (UUS!!!)
· Offroad Galerii
· e-Pood
· Artiklid
· Videod
· Saada artikkel
· Saada kuulutus
· Auto rent

· Otsi
· Lingid
· Statistika
· Tagasiside

Tehniline
· Zaz965 teh.andmed
· Värviline kataloog PDF-na
· Must-valge kataloogi galerii
· Värvilise kataloogi galerii

Online
Lehel viibib 78 külalist ja 0 kasutajat

Sa oled registreerimata kasutaja. Saad ennast registreerida kui klikid siiaKliki

Muhuklubi Facebookis

Kliki

Kliki

  Sapakas on kallis huumoriauto (08.10.2007 Postimees)
Postitas: Imre on Teisipäev, Oktoober 09, 2007 - 10:17 AM
 
 
Pressis kajastatud Tallinna külje all Laagris levib juba mõnda aega üks isevärki hobi. Mitu sealset noormeest on soetanud endale Zaporožetsid, mille katustele igasugu nänni kogutakse ning millega pühapäeviti lustisõitu tehakse


Madis Vanaselja (vasakul) ja Märt Maandi peavad sapakaid autodeks, millega sõites kunagi igav ei hakka. Need masinad tõmbavad ootamatuid olukordi ja inimesi ligi nagu meepott karu.
Foto: Peeter Langovits


08.10.2007 00:01
Helen Teesalu, Postimees

Tallinna külje all Laagris levib juba mõnda aega üks isevärki hobi. Mitu sealset noormeest on soetanud endale Zaporožetsid, mille katustele igasugu nänni kogutakse ning millega pühapäeviti lustisõitu tehakse.

Madis Vanaselja (20), Märt Maandi (21) ja Kristjan Maasik (25) on hea huumorisoonega mehed, kes oskavad lugu pidada ka vanematest autodest.

Sapakahuviga nakatus neist kolmest kõigepealt Maasik, kelle «punane surm» Laagri vahel kõvasti tähelepanu äratas.
«Ta ei ole lausa uunikum, aga samas on ta selline lahe ja naljakas pill,» iseloomustab Maasik. «Asja uba on selles, et kui mingi kutt ostab endale kahemillise Maserati ja läheb sellega Hollywoodi ette kõvatama, ja meie läheme oma kahe tuhande krooniste sapakatega, saame palju rohkem tähelepanu kui tema,» naljatab Maandi.

Naistele meeldib

Kord linnas tahtnud üks näitsik suisa sõidu ajal Maandi sapaka lahtisest aknast sisse ronida. «Pidi kõva tõrjetööd tegema, et naine uuesti välja läheks,» meenutavad noormehed.

Maasiku sõnul saavad lahedad naised enamasti aru, et sapakas on pulli- ja pühapäevasõiduk, aga leiduvat ka neid, kes peavad sapakamehi maarottideks ja suhtuvad neisse põlgusega.

Paistab, et kuhu iganes sapakas ka ei vuraks, satuvad sellega sõitjad koomilistesse sekeldustesse. Näiteks ühel õhtul linna peal tiirutades läks Maasiku sapakal Vabaduse väljakul käigukast katki ja masin lükati remontimiseks külili.

«Varsti tulid politseinikud, tegid suured silmad ja küsisid, kas me oleme ikka kained ning kuidas see õnnetus meil küll juhtus,» meenutab Maasik.

Noormeeste sõnul on sapakaga õnneks siiski rohkem sõidu- kui remondirõõmu, aga omad nõrgad kohad on masinal ometigi.

«Pidurid on neil kapriissed, vaja tihti puhastada ja klotse vahetada,» märgib Maandi. Need väikesed probleemid ei takista aga sugugi pikemaid pühapäevasõite tegemast.

«Haapsalus ja Pärnus oleme ikka käinud,» kinnitab Vanaselja. Loomulikult ei möödu sapakameestel ükski aasta retketa Haapsalu Nostalgiapäevadele, mis on juba traditsiooniks kujunenud.

Kuna sapakaid jääb iga aastaga vähemaks, on nende hinnad juba päris soolaseks kerkinud. Väidetavalt on kümme tuhat krooni maksev sapakas suhteliselt odav.

Kel pill juba soetatud, sel suuri kulutusi tõenäoliselt teha ei tule, sest jupid on odavad ja kütust iga päev ei kulu.

Vanaselja nendib siiski, et tema on oma iludusse investeerinud umbkaudu 8000 krooni kanti. «Enamik sellest on kulunud ülevärvimisele ja kerevenitusele,» märgib ta.

Noormehed näevad kõvasti vaeva, et autod tänavapildis veelgi silmatorkavamad oleksid, sestap topitakse autode katuseraamidele põhimõtteliselt kõike, mis pähe tuleb ja vähegi naljakas tundub. Näiteks vanad Visu suusad, korv õuntega ja reisikohver.

Potsataja sõidul seltsiks

Ühel mehel olla katusel koguni Soome kelk. Tagaaknal võib kohata ajakirja Noorus, Potsatajat ja kõikvõimalikku sümboolikat 80ndatest ja 90ndate algusest.

«Kogu see lisavarustus on tuttavate käest saadud, sest nad mõistavad, et ega sapakamehel raha puu otsas kasva,» muigab Maandi.

Noormeeste hobi – üheks halvemaks Vene autoks tembeldatud masinaga pühapäevasõitu teha – ei tundukski ehk nii kummalisena, kui ei teaks, mis autodega nad iga päev tööl ja koolis käivad. Nimelt roolib Maandi Lexust IS 200 ja Vanaselja Audit RS 6. Maasik oma argiauto marki ja mudelit avaldama ei soostunud.

Originaal artikkel http://www.postimees.ee/081007/esileht/olulised_teemad/tarbija24/auto/287916.php

 
 
  Login

 Kasutajanimi
 Parool
 Pea mind meeles


Sul ei ole veel kontot? Saad ennast registreerida. Registreeritud kasutajatel on rohkem eeliseid, näiteks nagu lehekülje kujunduse muutmine, kommentaarede postitamine oma nimega jne...
 

  Seotud lingid

· Veel sellst Pressis kajastatud
· Uudis kasutajalt Imre


Enimloetud lugu on Pressis kajastatud:
"Siin me oleme" maanteemuhk vurab siiani Muhus

 

replica watches 1:1 best edition replica watches 高仿手表


Web site powered by PostNuke ADODB database libraryPHP Language